Sestdien, 10. oktobrī, plkst. 10.00 klātienē LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā un tiešsaistē notiks Jauno fiziķu skolas nodarbība “Pievilcīgi šķidrumi” par magnetohidrodinamiku. Pieteikšanās līdz 8. oktobrim!

Oktobra nodarbībā Jauno fiziķu skolas komanda skaidros, kas ir magnētisms, kas ir hidrodinamika un kā abi šie jēdzieni saistīti. Dalībnieki uzzinās, kas ir magnetohidrodinamika un kā to pielieto dzīvē, kā arī aplūkos magnētiskā lauka vidošanos  planētās un citos debess ķermeņos. Praktiskajā darbā jaunie fiziķi eksperimentēs ar magnētiskām plūsmām - veidojot elektrolītu sālsūdeni un tajā ievietojot magnētu, varēs novērot plūsmas. Nodarbības noslēgumā būs jautājumu un atbilžu sesija ar Linards Goldšteins, LU Fizikas institūta vadošo pētnieku. Jautājumus var uzdot pieteikuma anketā un nodarbības laikā.

Dalība nodarbībā ar obligātu iepriekšēju pieteikšanos, aizpildot anketu https://ej.uz/pievilcigi-skidrumi  līdz 8. oktobra 18.00. Pēc tam katrs dalībnieks e-pastā saņems precīzas instrukcijas par dalību nodarbībā (kādā platformā notiks lekcijas, kuri aicināti klātienē u.tml.).

Kā jau iepriekš vēstīts, Jauno fiziķu skolas 11. sezonā nodarbību norisē būs vērojamas izmaiņas. Turpmāk klātienē piedalīties nodarbībās varēs ne vairāk, ne mazāk kā 50 skolēni, bet pārējie nodarbībās varēs piedalīties attālināti. Nodarbības tiks veidotas tā, lai, galvenokārt, pielāgotos dalībnieku pulkam, kas nodarbībās piedalās attālināti. 

Sīkāk par JFS 11. sezonas norisi un laika plānojumu var lasīt Jauno Fiziķu skolas mājaslapā.

Par Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāti.

Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte ir Latvijas Universitātes akadēmiska pamatstruktūrvienība, kas izveidota akadēmiskās darbības organizēšanai sekojošās zinātņu nozarēs: fizikas un matemātikas nozarē, kā arī medicīniskās fizikas apakšnozarē.

Par Jauno fiziķu skolu.

Jauno Fiziķu skola ir bezmaksas nodarbības vidusskolēniem, kas norisinās reizi mēnesī Latvijas Universitātes Fizikas un Matemātikas fakultātē, dodot iespēju gan iepazīt fizikas teorētisko pusi, gan piedalīties eksperimentos, gan arī populārzinātniskā veidā padziļinot zināšanas par dažādām ar fiziku saistītām tēmām.

Dalīties