14. jūnijā Latvijas Universitātes Redzes zinātnes doktorantūras skolā uzstāsies Liepājas Universitātes doktorantūras studente, optometriste un uzņēmēja Kristīne Mackare, informējot par sava doktora darba tēmu - redzes zinātnē balstīti teksta formatēšanas pamatprincipi.

Kristīnes Mackares doktora darba mērķis ir automatizēta digitāla rīka izstrāde (lietotne un e-studiju moodle spraudnis) izstrāde, kas iekļautu redzes zinātnē balstītu digitālo materiālu tipogrāfisko parametru pielāgošanu atbilstoši lietotāja vajadzībām (burtveidols, izmērs, atstarpes starp rindām un dažādas burtu un fona krāsu kombinācijas). Darba ietvaros tiek izvērtētas arī citi ar redzes funkcijām saistīti faktori -  darba attālums, redzes uztveres procesi, acu kustības, refraktīvais stāvoklis, redzes funkcijas tuvumā un tālumā. Izstrādātās metodes mērķis ir samazināt digitālo slodzi, uzlabot digitālo materiālu lietotāju komfortu un sniegumu, vēršot uzmanību arī uz vispārējo sabiedrības redzes sistēmas veselības profilaksi un uzlabošanu, un iekļaujošās sabiedrības integrācijas principu.

Kristīne Mackare (MSc. Klīniskajā optometrijā, Latvijas Universitāte) ir sertificēta un autorizēta optometriste Norvēģijā, lektore Liepājas Universitātē, doktorantūras studente programmā "E-studiju tehnoloģijas un pārvalde" Liepājas Universitātē, 23 zinātnisko rakstu autore, kā arī sertificēts terapeitiskās mākslas dzīves koučs, sieviešu atbalsta persona un sava biznesa uzsācēja. Lektores pētnieciskās intereses iekļauj sabiedrības veselību; lasīšanas parametru novērtēšanu, digitālu materiālu uztverē un ar to saistītā redzes slodze, redzes sistēmas funkcijas digitālā vidē, kā arī digitālo materiālu uzlabošanas iespējas.

Doktorantūras skolas nodarbība notiks attālināti 2022.gada 14. jūnijā, plkst.16:30 ZOOM platformā.

Iespēja pieslēgties tiešsaistē ZOOM vidē:

lu-lv.zoom.us/j/99451037372