Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

JFS 9-1 nodarbība

01.09.2018.

Esam atpakaļ no vasaras miega! Ar prieku paziņojam, ka ar lielu blīkšķi iet gaisā jaunā – devītā Jauno Fiziķu skolas sezona! Nodarbības līdz jaunajam gadam vēl joprojām turpinās notikt viesmīlīgajās Zeļļu ielas telpās, un mēs jūs gaidīsim uz pirmo nodarbību “Speram gaisā” par sprādzienu fiziku jau 8. septembrī plkst. 10:00

Uz nodarbību reģistrējies, dodoties uz ej.uz/speram_gaisa.

Sezonu iesāksim ar stāstu par sprādzieniem – Andris Stikuts pastāstīs par to, ko mēs fizikāli saprotam ar vārdu sprādziens un kur dažādās vietās dabā tie parādās, bet Ģirts Zāģeris dos ieskatu, kā sprādzieni tiek realizēti un izmantoti tehniskos pielietojumos. Praktiskajā darbā paši mēģināsim iejusties sapieru lomās, bet noslēgumā jūs sagaida Sorbonas universitātes absolvents Aigars Langins ar vēsturisku stāstu par to, kā kara laikā varēja izdarīt sprādziena enerģijas novērtējumu tikai no pieejamā videomateriāla!

Šajā gadā turpināsim ikgadējo Skolu kausa izcīņu – par to vairāk detaļas varēsiet uzzināt nodarbībā uz vietas, bet jūsu uzdevums tikmēr ir jau aktīvi meklēt komandas biedrus. Kam šogad izdosies pievienoties Aizkraukles novada ģimnāzijai un Rīgas Valsts pirmajai ģimnāzijai uzvarētāju skolu sarakstā?

Līdzi ņemam labu garastāvokli, pildspalvu un papīru, kaut ko uzkožamu. Tiekamies nodarbībā! :)
-----------------------------------------------------------
Kas jāzina par nodarbību?

Nodarbība sāksies 10:00 (ierasties vajadzētu drusku ātrāk, no 9:30) Zeļļu ielā 25 (LU Fizikas un Matemātikas fakultāte). Pēc īsa ievada notiek divas populārzinātniskās lekcijas – katra 40 minūtes. Pēc tām notiek praktiskais darbs (1h 20min). Tad ir pauzīte pusdienām, kad varēs apēst savas līdzpaņemtās maizītes – mēs, savukārt, jums būsim sagatavojuši tēju, cepumus un kādu augli. Nodarbības noslēgumā ir 1h gara teorētiskā lekcija.

Uz nodarbībām iepriekš jāreģistrējas – tas mums atļauj sagatavot pietiekamu skaitu praktisko darbu. Uz katru nodarbību reģistrēšanās notiek atsevišķi! Reģistrēšanās noslēdzas vienu dienu pirms nodarbības.