Attēls no 1. lekcijas prezentācijas 6. slaida

Sestdien, 17. aprīlī, notika lekciju cikla “Astronomija vidusskolai” septītā tiešsaistes nodarbība “Zvaigznes”. Nodarbības četras lekcijas iespējams noskatīties videoierakstā.

  1. “Hercšprunga-Rasela diagramma” – Video | Prezentācija
  2. “Zvaigžņu evolūcija” –  Video | Prezentācija
  3. “Zvaigznes evolūcijas beigas” – Video | Prezentācija
  4. “Citplanētas" (Dainis Draviņš, Lundas Universitāte) – Video | Prezentācija

Praktiskā uzdevuma apraksts, tests pašpārbaudei un plašs saraksts ar noderīgiem papildus informācijas avotiem pieejams e-kursā “Astronomija vidusskolai”.

Nākamā nodarbība notiks sestdien, 1. maijā, par tēmu “Zvaigžņu sistēmas un Galaktika”. Reģistrētie dalībnieki sīkāku informāciju saņems e-pastā. Lai turpmāk automātiski saņemtu informāciju par visām deviņām astronomijas nodarbību cikla nodarbībām, aicinām reģistrēties kursam.

Par nodarbību ciklu “Astronomija vidusskolai”

“Astronomija vidusskolai” cikla nodarbības notiks 1 - 3 reizes mēnesī sestdienās 4 x 40 minūtes. Katrā nodarbībā būs arī praktiskās aktivitātes. Interesentiem nav jāpiedalās visās nodarbībās – iespējams izvēlēties un noklausīties arī tikai atsevišķas nodarbības par interesējošo tēmu. Nodarbības vadīs Dr.rer.nat. Dmitrijs Docenko, bet praktiskās aktivitātes organizēs LU FMOF docente Dr. phys. Inese Dudareva. Nodarbībās arī tiks aicināti piedalīties vieslektori. Cikla īstenošanu finansiāli atbalsta LU FMOF Fizikas nodaļas attīstības projekts, bet tehnisko risinājumu nodrošina Latvijas Fizikas skolotāju asociācija (LFSA). Vairāk.

Par Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāti

Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte ir Latvijas Universitātes akadēmiska pamatstruktūrvienība, kas izveidota akadēmiskās darbības organizēšanai fizikas un astronomijas un matemātikas zinātnes nozarēs.

Dalīties