CERN Baltijas grupa, ziedojot skaitļošanas resursus cīņai ar Covid-19, vairāk nekā 245,2 tūkstošu komandu konkurencē piecu mēnešu laikā ir sasniegusi «Folding@Home» iniciatīvas globālā topa pirmo piecsimtnieku, apliecinot Latvijas un Baltijas kapacitāti augstas veiktspējas skaitļošanas (High Performance Computing, HPC) jomā.

Team CERN Baltic Group resursus apvienojis Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūts (SMI), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) HPC centrs, Latvijas Nacionālās bibliotēka, Viļņas universitāte, Kauņas Tehniskās universitāte, Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs un SIA «DATI Group». Septembra pirmajā pusē Team CERN Baltic Group reitingā atradās 484. pozīcijā. 

Šā gada sākumā Latvijas Universitāte un RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs, sadarbojoties ar SIA «DATI Group», ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu realizēja Eiropas kodolpētniecības centra CERN skaitļošanas uzdevumu risināšanas HPC resursu mākoņa pilotprojektu. Sākoties Covid-19 pandēmijai, CERN Baltijas grupa sekoja CERN iniciatīvai savus HPC skaitļošanas resursus atvēlēt cīņai ar koronavīrusu, matemātiski modelējot olbaltumvielu aminoskābju mijiedarbības simulācijas «Folding@Home» izkliedētās skaitļošanas iniciatīvā. Iegūtajiem rezultātiem jāsekmē ātrāku vakcīnas pret Covid-19 izstrādi.

Vairāk par iniciatīvu iespējams uzzināt RTU un LU zinātnieku sniegtā intervijā Latvijas Radio1

CERN Baltijas grupas HPC Team «Folding@Home» statistika.

Papildu informācija par CERN Baltijas grupu.

Iniciatīvas dalībnieki: RTU HPC Centrs, Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūts, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs, SIA «DATI Group».

Par LU FMOF Skaitliskās modelēšanas institūtu

LU FMOF SMI  ir Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes pētnieciska struktūrvienība, kas izveidota 2019. gada decembrī uz LU Vides un tehnoloģisko procesu matemātiskās modelēšanas laboratorijas bāzes ar mērķi sekmēt inženierfizikāli orientētus nepārtrauktas vides procesu pētījumus gan Latvijas, gan Eiropas industrijas vajadzībām, kā arī sekmēt augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanu minētajās jomās.

Par Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāti.

Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte ir Latvijas Universitātes akadēmiska pamatstruktūrvienība, kas izveidota akadēmiskās darbības organizēšanai sekojošās zinātņu nozarēs: fizikas un matemātikas nozarē, kā arī medicīniskās fizikas apakšnozarē.

Dalīties