Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte Fizikas nodaļa aicina piedalīties Dr. Mark Lattery, University of Wisconsin at Oshkosh (ASV) vadītā divu dienu seminārā Modeling Courses for Teachers, kurā tiks pētīta modeļu un analoģiju izmantošana fizikas mācīšanā. Tēmas ietver modelēšanas teoriju un metodes, kā arī Heses analoģiju teoriju. Piemēri būs no ģeometriskās optikas, mehāniskajiem viļņiem un gravitācijas parādībām. Semināra dalībnieki iepazīsies arī ar jauniem tiešsaistes rīkiem fizikas mācīšanai.

Profesors Mark Lattery 2021. gadā saņēma balvu David Hestenes Award par izcilu ieguldījumu modelēšanas apmācībā, viņš ir Amerikas Modelēšanas skolotāju asociācijas (American Modeling Teachers Association) valdes loceklis un starptautiskās komitejas priekšsēdētājs, kā arī programmas Next Generation Modeling Courses for Teachers direktors un grāmatas Deep Learning Introductory Physics: Exploratory Studies of Model-Based Reasoning autors.

Tehniskā informācija par semināra norisi:

Datums: 2023. gada 18. un 19. janvāris

Laiks: 10:00 līdz 16:00 (klātienē)

Vieta: Latvijas Universitātes Dabas māja Jelgavas ielā 1

Darba valoda: angļu, bet būs arī atbalsts, lai varētu izsekot līdzi saturam

Kontaktpersona: Ludmila Belogrudova, ludmila.belogrudova@lu.lv, 29377619

Saite uz pieteikšanās anketu